İzmir Endüstriyel Yapıştırıcı

izmir endüstriyel yapıştırıcı
Endüstriyel yapıştırıcılar, ürünlerin sızdırmazlığını geliştirmek ve montajın tutma gücünü yükseltmek gibi hedeflerle kullanılır. İzmir Endüstriyel Yapıştırıcı modellerini firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Günümüzde özellikle endüstri ve sanayiler tarafından yararlanılan bu ürünler geniş kapsamlıdır.
Farklı maddeleri bağlayabilen bu ürünler çok güçlü bir yapıya sahiptir. Farklı sektörlerde kullanıldığı için bugün mevcut endüstriyel yapıştırıcılar da geniş kategoridir. Dolayısıyla aralarından ihtiyacınız için en uygun olanlar keşfedilmeli ve seçilmelidir.
İzmir endüstriyel yapıştırıcı gereksinimi duyuyorsanız, Artek Endüstriyel birçok firmanın bölge bayii olarak size pek çok seçenek sunmaktadır. Firmamız farklı müşterilere ve iş profillerine hizmet verebilmek için geniş çözümlere sahiptir.

İzmir Endüstriyel Yapıştırıcıların Kullanım Alanları

İzmir endüstriyel yapıştırıcı çok sayıda alanda aktif kullanılmaktadır. Temel olarak endüstri ve sanayilerde farklı amaçlara yönelik olarak yararlanılabilir. Bunun yanı sıra kapı ve pencere montajında da yararlanılabilir. Kapı ve pencerelerin malzemesi ne olursa olsun, farklı yaptırıcılar sayesinde bağlamak için çözüm bulabilir. Dolayısıyla,
 1. PVC
 2. Fiberglas
 3. Hibrit alüminyum
 4. Ahşap
 5. Beton
 6. Mıknatıs
 7. Çelik
 8. Bakır
 9. Krom
 10. Polyester
gibi materyalleri yapıştırmak mümkündür. Bunun yanı sıra ulaşım endüstrisi içinde de yararlanması mümkündür. Araba, uçak ve tren parçalarının üretiminde ya da araçların montajında da bunlardan faydalanabilir.

Paketleme

Ambalaj endüstrisi endüstriyel yapıştırıcıların kullanıldığı bir diğer alandır. Genel anlamda karton,plastik ya da ahşap gibi ürünlerin yapıştırılması için özel şekilde tasarlanır. Bu bakımdan kullanışlı bir yapısı yer almaktadır.
Yapıştırılacak malzeme değiştikçe, ambalaj endüstrisinde yararlanılan yapıştırma ürünleri de farklılık gösterebilmektedir.

Ağaç İşleme

Ağaç işleme endüstrisi endüstriyel yapıştırıcı ürünleri kullanılan bir diğer alandır. Zira bu sektör büyük bir yapıya sahiptir. Mutfak ve banyo dolaplarından ev ve işyerlerinde kullanılan mobilyalara dek birçok yerde görülür.
Ağaç işleme endüstrisinde yapıştırıcılar, ihtiyaca göre özel bir şekilde tasarlanmaktadır. Sektör içerisinde uygulama alanı, bağlanacak malzemelerin ağırlığı, ürünün kendisi veya farklı noktalara göre farklılaşır. Dolayısıyla farklı seçenekler arasından sizin için en uygun olan tercih edilmelidir.
Tüm bunlardan anlaşılabileceği üzere İzmir endüstriyel yapıştırıcı, günümüzde pek çok alanda kullanım sahibidir. Ancak kullanılacağı yerin değişmesi ürünleri de etkilemektedir. Dolayısıyla ihtiyaçlarınıza daha iyi bir çözüm sunmasını istiyorsanız öncesinde dikkatli bir şekilde inceleyip buna karar karar vermek önerilir.

İzmir Endüstriyel Yapıştırıcıların Özellikleri Neler?

İzmir endüstriyel yapıştırıcı, adından da tahmin edilebileceği gibi endüstri ve sanayi sektörlerinde kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle özel olarak ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanır. Her sanayinin veya endüstrinin ihtiyacı yaptığı işe göre değiştiği için endüstriyel yapıştırıcılar geniş bir yapıya sahiptir.
Her birinde özellikler farklılık gösterir. Dolayısıyla tümünü incelemeniz ve özellikleri bakımından dikkatli şekilde değerlendirmeniz önerilir. Böylece daha iyi bir karar alınabilir

İzmir Endüstriyel Yapıştırıcıların Çeşitleri Nelerdir?

Endüstriyel yapıştırıcı ürünleri geniş bir kapsamda kullanıldığı için bunların çok sayıda türü vardır. İzmir Artek Endüstriyel, ihtiyaçlarınıza çözüm için şu gibi çözümlere sahiptir:
 1. Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Malzemeleri
 2. Komponentli Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Malzemeleri
 3. Elastik Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Malzemeleri
 4. Teknik Spreyler
 5. Aktif Sıvı Maddeler
 6. Montaj Macunları
 7. Yağlar
 8. Aksesuar ve Dozajlama Ürünleri
 9. Setler
Weicon bu kapsamda geniş çözümlere sahiptir. Firmamız tarafından sunulan farklı modelleri detaylı şekilde inceleyerek, aralarından size en uygun olanları keşfedebilirsiniz.

İzmir Endüstriyel Yapıştırıcı Nasıl Seçilmeli?

Endüstriyel yapıştırıcıların ihtiyaçlarınızı karşılamasını istiyorsanız, tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Çünkü bu ürünler farklı sektörlerin gereksinimlerine cevap verebilmek için farklı seçeneklere de sahiptir. Genel anlamda dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde özetlenebilir:
 1. Hangi malzeme türüne yapıştırılacak ise, yapıştırıcı buna uygun olmalıdır. Örnek olarak bir yapıştırıcı cam ile metalin birleşmesi için uygun olabilir. Ancak farklı bir model kauçuk ve plastiği daha etkili yapıştırabilir.
 2. Yapıştırıcıların özellikleri değiştiği için hepsi farklı sıcaklık, nem gibi koşullarda etkisini gösterir. Dolayısıyla yapıştırıcı alırken buna da dikkat edilmelidir. Çalışma ortamının yapısına uygun olarak karar verilmelidir.
 3. Yapıştırıcının gücü, bağlanacak malzemelerin yapısı, işlevi ve ağırlığı göz önünde bulundurularak seçilmelidir.
 4. Her yapıştırıcının kuruma hızı farklılık gösterebilir. Dolayısıyla karar verirken değerlendirilmesi gereken konulardan bir tanesidir.
 5. Yapıştırıcı pratik ve rahat bir şekilde kullanılmalıdır. Böylece işlemler daha hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Endüstriyel yapıştırıcı gereksinimi duyuyorsanız, hemen karar vermek yerine bu gibi noktalara karar vermek daha iyi çözümler bulmanıza olanak tanır. Weicon İzmir bölge bayi olarak aktivite gösteren Artek Endüstriyel ile iletişime geçerek, bunlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, veya Weicon yapıştırıcı ve bakım ürünleri sayfamızı ziyaret ederek size en uygun yapıştırıcı modellerini keşfedebilirsiniz.