Buradasınız: Anasayfa \ Hakkımızda \ Weicon İzmir

Weicon İzmir

weicon izmir
Endüstriyel yapıştırıcı ürünleri, genel olarak sızdırmazlığı arttırmak ya da mekanik olarak birleştirilen montajın tutma gücünü arttırmayı amaçlar. Weicon İzmir tarafından endüstri ve sanayiler için özel sunulan bu ürünler geniş bir kullanıma sahiptir.

Bunlar çok sayıda alt tabakayı yapıştırma ve kohezyon yoluyla bağlamaktadır. Farklı maddeleri birbirine bağlayabilen güçlü yapıları vardır. Günümüzde imal edilen farklı yapıştırıcı türleri vardır. Böylece farklı sektörlere uygun hizmetler sunulur.

Eğer bu ürünlere gereksinim duyuyorsanız, Weicon İzmir bölge bayi olarak Artek Endüstriyel size aradığınız çözümleri sunmaktadır. Firmamız müşteri memnuniyeti kapsamında farklı ihtiyaçlara yönelik zengin çözümlere sahiptir.

Weicon İzmir Endüstriyel Yapıştırıcılar Nerelerde Kullanılabilir?

Endüstriyel yapıştırıcı kullanım alanları oldukça geniştir. Genel olarak bunlar iş dünyasının farklı alanlarında kullanım görebilir. Weicon İzmir bölge bayi olarak Artek Endüstriyel tarafından sunulan ürünler, farklı yerlerde yararlanılabilir.

Kapı ve Pencere Montajı

Yapıştırıcılar kapı ve pencere montajı esnasında kullanılabilir. Kapı ve pencereler ahşap, PVC, fiberglas veya hibrit alüminyumdan yapılmış olsun farklı yapıştırıcılar sayesinde işlem yapılabilir. Ancak malzeme neyse buna göre en uygun seçeneğe karar vermek gerekir.

Paketleme

Farklı yapıştırıcılar karton, plastik veya ahşap malzemeleri birleştirmek için kullanılır. Dolayısıyla paketleme endüstrisi içerisinde kullanım görebilir.

Ancak farklı malzemelerin birleştirilmesinde gereken yapıştırıcılar da farklılık gösterebilir. Dolayısıyla neyi yapıştırmayı planlıyorsanız, size en uygun olan tercih edilmelidir.

Ağaç İşleme Endüstrisi

Ağaç işleme endüstrisi günümüzde çok geniş bir yapıya sahiptir. Çünkü ahşap evlerden yaşam alanlarına kadar pek çok yerde kullanılır. Sektörde yararlanılan çok sayıda malzeme yer almakta olup yapıştırıcıdan da gerekli görüldüğü halde yararlanılabilir.

Tüm bunların yanı sıra farklı endüstrilerde ve alanlarda da bu yapıştırıcıları kullanmak mümkündür. Her uygulama için en iyi yapıştırıcı kullanılan malzemeler, öğelerin ağırlığı, neme maruz kalma ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Endüstriyel yapıştırıcı modelleri bu nedenle dikkatli bir şekilde seçilmeli, hızlı ve düşünmeden karar verilmemelidir.

Weicon İzmir Endüstriyel Yapıştırıcı Seçeneklerine Nasıl Karar Verilmeli?

Endüstriyel yapıştırıcılar günümüzde pek çok endüstride, farklı amaçlara yönelik olarak kullanılır. Weicon İzmir olarak firmamız bu nedenle farklı gereksinimlere cevap verebilmek için farklı seçenekler sunmaktadır. Dolayısıyla bu ürünlerden yararlanmak istiyorsanız, genel hatları ile nelere dikkat edeceğiniz bilinmelidir. Bunlar temel olarak aşağıda olduğu şekilde özetlenebilir:

 1. Yapıştırıcının malzeme türüne uygun olması gereklidir. Örneğin, bir yapıştırıcı cam ile metalin birleştirilmesi için uygun olabilirken, farklı bir yapıştırıcı kauçuk ile plastik birleştirmek için daha uygun olabilir.
 2. Yapıştırıcının kullanılacağı ortamın sıcaklık, nem ve diğer koşulları dikkate alınmalıdır.Örneğin, yapıştırıcının yüksek sıcaklık veya nem koşullarına dayanıklı olması gerekiyorsa, buna uygun bir yapıştırıcı seçilmelidir.
 3. Yapıştırıcının yapışma kuvveti, birleştirilen malzemelerin ağırlığı ve işlevi göz önünde bulundurularak seçilmelidir.
 4. Bazı yapıştırıcılar hızlı bir şekilde kururken, diğerleri daha yavaş kurur. Dolayısıyla bu da göz önünde bulundurulmalıdır.
 5. Yapıştırıcının kullanımı kolay ve pratik olmalıdır. Uygun bir yapıştırıcı seçildiğinde, işlemler daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir.
Endüstriyel yapıştırıcı almayı planlıyorsanız genel anlamda bunlara dikkat etmek tavsiye edilir. Böylece daha doğru ve işinize en uyumlu kararlar almanız mümkündür.

Weicon İzmir Endüstriyel Yapıştırıcı Türleri Neler?

Endüstriyel yapıştırıcı türleri oldukça geniştir. Zira bunlar farklı sektörlerde kullanıldığı için ihtiyaçlar, gereksinimler de farklılık gösterir. Dolayısıyla bunların her biri özel bir şekilde seçilmelidir:

 1. Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Malzemeleri
 2. Komponentli Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Malzemeleri
 3. Elastik Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Malzemeleri
 4. Teknik Spreyler
 5. Aktif Sıvı Maddeler
 6. Montaj Macunları
 7. Yağlar
 8. Aksesuar ve Dozajlama Ürünleri
 9. Setler
Her bir türde yer alan endüstriyel yapıştırıcı türleri de farklılık göstermektedir. Bunların her birinin özellikleri de standart değildir ve ürüne göre değişir.

Weicon İzmir bölge bayi olarak Artek Endüstriyel size endüstriyel yapıştırıcılar çerçevesinde geniş çözümler sunar. Farklı seçenekleri inceleyerek aralarından işinize ve gereksinimlerinize en uygun olanlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Weicon İzmir Bayisi

Endüstriyel yapıştırıcılar günümüzde pek çok yerde kullanılır. Eğer bunlardan yararlanmak istiyorsanız farklı seçenekleri inceleyerek, aralarından size en uygun olanlarına karar vermeniz gerekir.

Weicon İzmir bölge bayi olarak firmamız size bu konuda pek çok seçenek sunmaktadır. Farklı seçeneklerimizi ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, bunların aralarından size en uygun olanlarına karar verebilirsiniz.